PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY Rokytnice Šanov Hostětín Žítková Lopeník Bojkovice Rudice


Město Bojkovice
 

Mikroregion Bojkovsko otevírá IC

Zkušební provoz turistického informačního centra bude zahájen 12.7. 2004 v přízemí budovy Městského úřadu v Bojkovicích.
Mikroregion Bojkovsko otevírá turistické informačního středisko. Jeho cílem je podpora cestovního ruchu v dosud turisticky opomíjeném území. Ucelený turistický informační systém zde chybí, a proto jeho činnost by v tom mohla sehrát důležitou roli. Jeho služby budou proto určeny nejenom místním obyvatelům, ale zároveň turistické veřejnosti a místním podnikatelům působícím v oblasti cestovního ruchu.
Nyní turisty láká především příroda Bílých Karpat. Tato nabídka by ale mohla být mnohem širší. Přehlédneme-li zámek Nový Světlov, který je v současnosti bohužel využíván minimálně, existují v tomto regionu zajímavosti, které jsou dosud z hlediska cestovního ruchu opomíjeny. Vedle fenoménu J.A. Komenského, překračující rámec mikroregionu i Zlínského kraje, je zde bohatá historie, unikátní krajina, příroda s četnými lokalitami s výskytem vzácných živočišných i rostlinných druhů. K opomíjeným zvláštnostem regionu patří i minerální prameny a mineralogické lokality.
"Znovuobjevování" místních zvláštností a jejich propagace bude proto patřit k důležitým úkolům připravovaného turistického informačního centra.

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Mikroregion BOJKOVSKO
Zveřejněno 09.07.2004 v 14:11 hodin
Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule